4THRW 2019/2020

Rok szkolny 2016/2017

Klasa I THRW

Wychowawca klasy:

Samorząd klasowy:

Wycieczka integracyjna

26.09.2016 miała miejsce wycieczka integracyjna klasy połączona z pieczeniem kiełbasy oraz grami i zabawami dla młodzieży. Kolejna wycieczka miała miejsce 15 grudnia, kiedy to klasa wyruszyła do Opola.

Wigilia klasowa

22 grudnia klasa miała po apelu szkolnym swoją wigilię.

Klasowy Dzień Kobiet

8 marca to tradycyjne świętowanie Dnia Kobiet. Świętowaliśmy i my.

Skoki moją pasją

W dniu 20-21 maja 2017 w Stadninie Koni w Prudniku odbyły się zawody regionalne i towarzyskie w skokach przez przeszkody, gdzie uczennica klasy 1 technikum weterynarii-Claudia Kopa zdobyła 2 miejsce w konkursie klasy LL (80 cm) z czego jesteśmy bardzo dumni i życzymy dalszych sukcesów.


Klasa II THRW

Rok szkolny 2017/2018

Wychowawca klasy: Elżbieta Szwadowska

Samorząd klasowy:

Przewodniczący klasy: Hajduk Dariusz

Z-ca przew.: Thomalla Jasmine

Kronikarz klasy: Sokół Aneta

Skarbnik klasy: Szczepanik Oliwia

Mateusz w konkursie filmowym

Mateusz Galler bierze udział w konkursie filmowym  dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych . Ogłoszenie wyników w połowie listopada. Mamy nadzieję, że  Mateusz będzie jednym z laureatów. [embedyt] https://www.youtube.com/watch?v=AfuGy3UB3M8[/embedyt] Oto jego dzieło pod tytułem:”Rolnik zawód z przyszłością”

Wycieczka zawodoznawcza hotelarzy

Dnia 19 października br. klasy 1TEH, 2TH oraz 4TH uczestniczyły w wycieczce zawodoznawczej do Wrocławia. Zaplanowanych atrakcji było co nie niemiara, a postarała się o nie Pani kierownik Aleksandra Maroszek: był wykład na SWPS, gra miejska dot. wrocławskich hoteli, następnie prosektorium, opuszczony teatr lalek, krypta arystokraty to nazwy „pokoi zagadek”, które czekały abyśmy rozwiązali zaplanowane w nich zagadki, ostatnim punktem wycieczki było trampolinowe szaleństwo. Podczas powrotu Pani kierownik wspólnie z Panem Łukaszem Wołczykiem zaplanowali gry, zabawy i śpiewy. Było super.

Hotelarze zwiedzają Prudnik

6 listopada br. hotelarze z kl. 2H w ramach zajęć udali się lekcje w terenie dot. atrakcji turystycznych oraz bazy noclegowej. Uczniowie odwiedzili punkt informacji turystycznej, który znajduje się w schronisku młodzieżowym. Zwiedzili schronisko – oglądając każdy pokój, dowiedzieli się na jakich zasadach działa punkt informacji turystycznej. Trasę przeszli szlakiem zabytków miasta. Wyjście zorganizowała Pani  Barbara Maroszek. Prudnik jest zaskakującym miejscem w myśl przysłowia „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie”.

Ja – animator

Dnia 15.11 w naszej szkole odbyły się warsztaty animacyjne, które miały celu zapoznanie młodzieży (w szczególności z klas hotelarskich) z zawodem animatora. Były tańce, zabawy i dużo śmiechu 
W warsztatach udział wzięły klasy: 1TEH oraz 2TH. Organizatorem była Pani Aleksandra Maroszek, a zajęcia prowadziła trenerka z profesjonalnej firmy Animator z Krakowa.

Rok szkolny 2018/2019

Wychowawca klasy: Elżbieta Szwadowska

Samorząd klasowy:

Przewodniczący klasy: Thomalla Jasmine

Z-ca przew.: Langfort Marcel

Kronikarz klasy: Czaja Kamil, Kasprzycka Katarzyna i Turlej Kamila

Skarbnik klasy: Król Sonia

Rolnicy w OCRE

Dzięki uprzejmości OCRE w Opolu rolnicy z III TR mieli niepowtarzalną możliwość uczestnictwa w warsztatach w laboratorium, poświęconych szczegółowej analizie gleby. Badali jej uziarnienie, kwasowość, zasolenie oraz zawartość azotu w próbkach różnej gleby. Warsztaty prowadziła kierownik Opolskiej Okręgowej Stacji Chemiczno-Rolnej. Sądząc po zaangażowaniu w doświadczenia, warto było uczestniczyć w tak ciekawych zajęciach.

Rok szkolny 2019/2020

Wychowawca klasy: Elżbieta Szwadowska

Samorząd klasowy:

Przewodniczący klasy:

Z-ca przew.:

Kronikarz klasy:

Skarbnik klasy:

Udział uczniów w XV Festiwalu Nauki w Nysie.

25.09 i 26.09 uczniowie klas: 1 THW, 1 TMR, 1 TE, 4 THWR brali udział w warsztatach, wykładach, konkursach i pokazach zorganizowanych przez PWSZ Nysa.
Wiadomości jak powstaje pożar, jak się rozprzestrzenia a przede wszystkim, jak go ugasić to były pierwsze warsztaty w jakich uczniowie 4 THWR mogli uczestniczyć 26 września w PWSZ Nysa. Ciekawie i prawdziwie prowadził je były komendant PSP Nysa a obecnie wykładowca kierunku: Bezpieczeństwo Wewnętrzne na PWSZ. Uczniowie uczestniczyli również w pokazach obsługi dronów oraz w zajęciach skanowania 3D światłem strukturalnym.

Wiadomości jakie uczniowie pozyskali świadczą o ogromnym postępie nowych technologii. Mamy nadzieję, że w przyszłości będą mogli swobodnie korzystać z nabytej wiedzy .

Szkolny turniej piłki siatkowej

7 lutego 2020 roku został rozegrany Szkolny Turniej Piłki Siatkowej. W turnieju uczestniczyło 8 reprezentacji klasowych. Rozgrywki toczyły się systemem pucharowym. W finale turnieju zmierzyły się następujące drużyny:
Mistrz Szkoły ZSR: IV TR
II miejsce I LMRp
III miejsce I LMg
IV miejsce II TGR